Интернет-магазин "Хуторок"

товары для дома, огорода и дачи

График работы:

ежедневно
с 8:00 до 22:00

098-35-84-751

095-68-51-225

Домашні автоклави
Домашні автоклави
Коптильні гарячого копчення
Коптильні гарячого копчення
Димогенератори
Димогенератори
Побутові інкубатори
Побутові інкубатори
Молочні сепаратори
Молочні сепаратори
Сушки для фруктов и овощей
Сушки для фруктов и овощей

Основні правила зберігання копчених продуктів

  • 22 July 2016 19:11:32
  • Reviews : 0
  • Views: 8959

Копчення є способом своєрідною консервації продукту, це більше відноситься до холодної копчення.

Результатом будь-якого процесу копчення продуктів є характерний смак, божественний аромат і скоринка з коричнево - золотистим кольором. При подібному способі копчення продуктів, відбувається насичення волокон м'якоті риби і м'яса та інших продуктів копчення ароматами копченості та диму, який має антибактеріальну та антиокислювальним ефектами, а так само посилюються природні якості продукту.

Ще більша цінність, саме холодного копчення полягає в тому, що воно дає нам можливість довгого зберігання нашого геніального гастрономічного винаходи, чого не скажеш про результати зберігання після гарячого копчення. Але в будь-якому з процесів є свої тонкощі, відмінності, позитивні і негативні моменти.

Зберігання копчених продуктів гарячого копчення

Продукти гарячого копчення не призначені для тривалого зберігання. Навіть в холодному місці, в холодильнику або сухому погребі, можна зберігати максимум 3 - 4 доби. Як правило, їх потрібно намагатися вживати відразу, так як в свежекопченая вигляді вони є найсмачнішими. Якщо Вам необхідно зберегти такий продукт терміном до місяця, то готове м'ясо потрібно загорнути в марлю або тонку тканину, попередньо змочену в сильному сольовому розчині (1 столова ложки на склянку води), а потім в папір або кальку в кілька шарів. Цей пакунок помістити для зберігання в нижній відділ холодильника або сухий льох, де температура повітря буде в межах +3 - + 5 ° С

Після гарного маринування м'яса, порізаного на невеликі шматочки, процес копчення займе півтори-дві години при температурі + 120-150 градусів. М'ясо після запікання в гарячому диму має дуже високі смакові якості, воно стає соковитою з приємними нотками аромату приправ і копченості з невеликим вмістом солі. Саме в цьому режимі воно втратить менше вологи і не просочиться сильно складовими частинами диму. Ось тому його не можна довго зберігати.

Рибу гарячого копчення довго зберігати не можна. Максимум 2-3 дня в прохолодному місці, 7-10 днів при постійній температурі, що не перевищує 3 градуси і до 1-го місяця у вакуумній упаковці при температурі + 3-5 градуси. Не варто її упаковувати в целофановий пакет, для цього найкраще підійде папір, яка буде пропускати повітря і вбирати надлишки вологи, але можна і в упакованому вигляді в чистому і сухому погребі. Буде достатнім, якщо ви її злегка прикриє папером або чистою ганчіркою.

Хочемо нагадати, що копчена риба легко вбирає в себе різні запахи, тому її не можна зберігати без упаковки, особливо якщо поруч знаходяться такі продукти, які мають різкий запах - сир, мило і т. П .

Найкраще готову і смачну рибку вжити відразу або протягом доби. Можна відразу після копчення, хоча краще їй все-таки дати охолонути.

Зберігання копчених продуктів холодного копчення

Продукти процесу холодного копчення дають можливість для дуже тривалого терміну зберігання. Вони можуть зберігатися від півроку до двох, трьох років (при ретельному і особливому процесі Просолов). Після готування, необхідно дати охолонути як коптильні, так і продуктам, а потім акуратно розвісити мяско в заздалегідь підготовлене місце зберігання. Кращим варіантом для зберігання буде сухе, темне, добре провітрюване місце. Це може бути горище з солом'яним дахом, комору або комора. Саме там ми можемо зберегти наш делікатес довгі місяці або навіть роки.

Зберігання копчених продуктів в приміщенні з високою вологістю протипоказано. Саме в подібних умовах вони почнуть швидко пліснявіти і псуватися. Першими ознаками псування, є саме цвіль, білувата за кольором, слизька на дотик з кислим неприємним запахом. Що ж робити, скажіть Ви? Якщо процес на самому початку розвитку, то продукт необхідно промити (бажано розсолом) і ретельно протерти ганчіркою змоченою в рослинному маслі або жирному сальному бульйоні.

Якщо ж процес псування глибший і запущений, то найкращим варіантом було б його викинути. Але іноді буває дуже шкода стількох праць і вкладених коштів, що хочеться реанімувати будь-яким способом. Так ось саме в цьому випадку, потрібно зачистити місце псування або краще вирізати верхню частину разом з цвіллю і повторно ретельно прокоптить. Однак не варто забувати, що з кожним наступним копчення, продукт стає більш жорстким.

зіпсовані продукт

Копченості з характерними ознаками псування (гнильний і затхлий запах, прогірклий жир) вживати в їжу ні в якому разі не можна. Часто продукти псуються зсередини, хоча при цьому зовнішній вигляд їх залишається незмінною. У подібних випадках продукт потрібно перевіряти, проколюючи розігрітим ножем або шилом, можна і дерев'яною паличкою (якщо дозволяє щільність продукту) і перевіряти запах.

Довго зберігається риба може бути вже зіпсованої. І як ми говорили вже вище, процес розкладання починається з м'якоті, що примикає до хребта. У цьому випадку м'ясо втрачає свої білувато-червоні відтінки, структура стає пухкої і починає видавати смердючий запах. Перевірити це, можна трохи надрізати рибу. Якщо запах є, то риба не придатна для харчування і її потрібно викинути.

Місця зберігання продуктів

Холодильник, льох, комора, підвал, горище та інші приміщення для зберігання продуктів, повинні бути чистими, темними, холодними, добре провітрюваних і максимально захищеними від гризунів, мух та інших шкідників, не мати сторонніх запахів. У літній період, коли льох мінімально завантажений продуктами, стіни, полиці і настили відчистити від цвілі і бруду. По можливості провітрити і просушити, після чого по можливості протерти стіни і промити стелажі і полиці гарячим розчином каустичної або кальцинованої содою (2-х процентної) і знову просушити.

Бережіть своє здоров'я! Нові продукти ми завжди можемо купити, чого не скажеш про здоров'я.

 
Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.
 

Поділіться цією статтею в соціальних мережах, натиснувши на одну з кнопок нижче:

Top