Интернет-магазин "Хуторок"

товары для дома, огорода и дачи

График работы:

ежедневно
с 8:00 до 22:00

098-35-84-751

095-68-51-225

Домашні автоклави
Домашні автоклави
Коптильні гарячого копчення
Коптильні гарячого копчення
Димогенератори
Димогенератори
Побутові інкубатори
Побутові інкубатори
Тандыры
Тандыры
Побутові газові балони
Побутові газові балони
Молочні сепаратори
Молочні сепаратори
Дров'яні печі
Дров'яні печі
Сушки для фруктов и овощей
Сушки для фруктов и овощей
Корморезки и зернодробилки
Корморезки и зернодробилки

Основні правила зберігання копчених продуктів

  • 22 July 2016 19:11:32
  • Reviews : 0
  • Views: 7504

Копчення є способом своєрідною консервації продукту, це більше відноситься до холодної копчення.

Результатом будь-якого процесу копчення продуктів є характерний смак, божественний аромат і скоринка з коричнево - золотистим кольором. При подібному способі копчення продуктів, відбувається насичення волокон м'якоті риби і м'яса та інших продуктів копчення ароматами копченості та диму, який має антибактеріальну та антиокислювальним ефектами, а так само посилюються природні якості продукту.

Ще більша цінність, саме холодного копчення полягає в тому, що воно дає нам можливість довгого зберігання нашого геніального гастрономічного винаходи, чого не скажеш про результати зберігання після гарячого копчення. Але в будь-якому з процесів є свої тонкощі, відмінності, позитивні і негативні моменти.

Зберігання копчених продуктів гарячого копчення

Продукти гарячого копчення не призначені для тривалого зберігання. Навіть в холодному місці, в холодильнику або сухому погребі, можна зберігати максимум 3 - 4 доби. Як правило, їх потрібно намагатися вживати відразу, так як в свежекопченая вигляді вони є найсмачнішими. Якщо Вам необхідно зберегти такий продукт терміном до місяця, то готове м'ясо потрібно загорнути в марлю або тонку тканину, попередньо змочену в сильному сольовому розчині (1 столова ложки на склянку води), а потім в папір або кальку в кілька шарів. Цей пакунок помістити для зберігання в нижній відділ холодильника або сухий льох, де температура повітря буде в межах +3 - + 5 ° С

Після гарного маринування м'яса, порізаного на невеликі шматочки, процес копчення займе півтори-дві години при температурі + 120-150 градусів. М'ясо після запікання в гарячому диму має дуже високі смакові якості, воно стає соковитою з приємними нотками аромату приправ і копченості з невеликим вмістом солі. Саме в цьому режимі воно втратить менше вологи і не просочиться сильно складовими частинами диму. Ось тому його не можна довго зберігати.

Рибу гарячого копчення довго зберігати не можна. Максимум 2-3 дня в прохолодному місці, 7-10 днів при постійній температурі, що не перевищує 3 градуси і до 1-го місяця у вакуумній упаковці при температурі + 3-5 градуси. Не варто її упаковувати в целофановий пакет, для цього найкраще підійде папір, яка буде пропускати повітря і вбирати надлишки вологи, але можна і в упакованому вигляді в чистому і сухому погребі. Буде достатнім, якщо ви її злегка прикриє папером або чистою ганчіркою.

Хочемо нагадати, що копчена риба легко вбирає в себе різні запахи, тому її не можна зберігати без упаковки, особливо якщо поруч знаходяться такі продукти, які мають різкий запах - сир, мило і т. П .

Найкраще готову і смачну рибку вжити відразу або протягом доби. Можна відразу після копчення, хоча краще їй все-таки дати охолонути.

Зберігання копчених продуктів холодного копчення

Продукти процесу холодного копчення дають можливість для дуже тривалого терміну зберігання. Вони можуть зберігатися від півроку до двох, трьох років (при ретельному і особливому процесі Просолов). Після готування, необхідно дати охолонути як коптильні, так і продуктам, а потім акуратно розвісити мяско в заздалегідь підготовлене місце зберігання. Кращим варіантом для зберігання буде сухе, темне, добре провітрюване місце. Це може бути горище з солом'яним дахом, комору або комора. Саме там ми можемо зберегти наш делікатес довгі місяці або навіть роки.

Зберігання копчених продуктів в приміщенні з високою вологістю протипоказано. Саме в подібних умовах вони почнуть швидко пліснявіти і псуватися. Першими ознаками псування, є саме цвіль, білувата за кольором, слизька на дотик з кислим неприємним запахом. Що ж робити, скажіть Ви? Якщо процес на самому початку розвитку, то продукт необхідно промити (бажано розсолом) і ретельно протерти ганчіркою змоченою в рослинному маслі або жирному сальному бульйоні.

Якщо ж процес псування глибший і запущений, то найкращим варіантом було б його викинути. Але іноді буває дуже шкода стількох праць і вкладених коштів, що хочеться реанімувати будь-яким способом. Так ось саме в цьому випадку, потрібно зачистити місце псування або краще вирізати верхню частину разом з цвіллю і повторно ретельно прокоптить. Однак не варто забувати, що з кожним наступним копчення, продукт стає більш жорстким.

зіпсовані продукт

Копченості з характерними ознаками псування (гнильний і затхлий запах, прогірклий жир) вживати в їжу ні в якому разі не можна. Часто продукти псуються зсередини, хоча при цьому зовнішній вигляд їх залишається незмінною. У подібних випадках продукт потрібно перевіряти, проколюючи розігрітим ножем або шилом, можна і дерев'яною паличкою (якщо дозволяє щільність продукту) і перевіряти запах.

Довго зберігається риба може бути вже зіпсованої. І як ми говорили вже вище, процес розкладання починається з м'якоті, що примикає до хребта. У цьому випадку м'ясо втрачає свої білувато-червоні відтінки, структура стає пухкої і починає видавати смердючий запах. Перевірити це, можна трохи надрізати рибу. Якщо запах є, то риба не придатна для харчування і її потрібно викинути.

Місця зберігання продуктів

Холодильник, льох, комора, підвал, горище та інші приміщення для зберігання продуктів, повинні бути чистими, темними, холодними, добре провітрюваних і максимально захищеними від гризунів, мух та інших шкідників, не мати сторонніх запахів. У літній період, коли льох мінімально завантажений продуктами, стіни, полиці і настили відчистити від цвілі і бруду. По можливості провітрити і просушити, після чого по можливості протерти стіни і промити стелажі і полиці гарячим розчином каустичної або кальцинованої содою (2-х процентної) і знову просушити.

Бережіть своє здоров'я! Нові продукти ми завжди можемо купити, чого не скажеш про здоров'я.

 
Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.
 

Поділіться цією статтею в соціальних мережах, натиснувши на одну з кнопок нижче:

Top